Škola plivanja Stari grad OŠ “Kralj Petar Prvi” plivačkog kluba Swim Way, radi sa decom uzrasta od 4-12 godina.

Ciljevi škole plivanja su usmereni ka osposobljavanju dece za samostalan i bezbedan  boravak u vodi, razvoju motorike, usvajanju i usavršavanju osnovnih tehnika plivanja (kraul, leđni kraul, prsno, delfin). Ovde sprovodimo veći deo programa naše škole plivanja koji podrazumeva obuku neplivača i usvajanje osnovnih tehnika plivanja.

Metodika obuke je takva da se na samom početku rade vežbe za oslobađanje straha od vode (ukoliko postoji). Zatim vežbe privikavanja na vodu, zauzimanje bezbednog položaja u vodi i vežbe disanja, kako bi sam boravak u vodi deci bio što prijatniji.

Nakon savladavanja pomenutih vežbi, prelazi se na osnove tehnika plivanja (uvod u kraul i leđni kraul).

Uvode se vežbe za obučavanje tehnike rada nogama kraul na stomaku i leđima. Uz pomoć različitih rekvizita, cilj je ove vežbe što brže i lakše savladati. Postepeno se uvode vežbe zaveslaja kraul na stomaku i leđima.

 

Skola plivanja stari grad dorcol sc milan gale muskatirovic 25.maj

 

Polaznici su raspoređeni po grupama: Neplivači, Poluplivači i Plivači, u zavisnosti od uzrasta i nivoa znanja plivanja. Kapacitet grupe Škola plivanja Stari grad OŠ “Kralj Petar Prvi” PK Swim Way je 12 polaznika u jednom terminu. Standard koji primenjujemo je 1 trener na grupu od 6 polaznika. Temperatura vode od 28-29 stepeni C i vazduha oko 30 stepeni C predstavljaju odlične uslove za sprovođenje pomenutih programa.

Škola plivanja Stari grad OŠ “Kralj Petar Prvi” PK Swim Way ima za cilj da svoje polaznike što pre obuči osnovama plivanja i stvori dobru bazu i preduslov za dalji proces obuke odnosno škole plivanja koje ih očekuje u nastavku našeg programa. Kada polaznici savladaju i dostignu određeni nivo sposobnosti mogu da nastave sa daljim usavršavanjem tehnika plivanja. Imaju mogućnost da pređu u grupu na bazenu SC Milan Gale Muškatirović gde se nalazi naša Škola plivanja 25 maj Swim Way. Takođe članovi mogu nastaviti ukoliko žele u Škola plivanja Banjica PK Swim Way i Škola plivanja Košutnjak PK Swim Way.

 

Škola plivanja Stari grad Dorćol SC Milan Gale Muškatirović 25.maj

 

Svi zainteresovani se mogu javiti i doći na besplatan probni čas gde će ih naši treneri istestirati i odrediti kojoj grupi pripadaju. Termine možete pogledati OVDE kao i cene mesečne članarine.

Časovi se održavaju radnim danima i vikendom i to u terminima:

PONEDELJAK-ČETVRTAK                 17:15-18:00h, 18:00-18:45h, 18:45-19:30h, 19:30-20:15h

UTORAK-PETAK                                  17:15-18:00h, 18:00-18:45h, 18:45-19:30h, 19:30-20:15h

SUBOTA-NEDELJA                              10:00-10:45h, 10:45-11:30h, 11:30-12:15h

Časovi se održavaju na bazenu Osnovne škole “Kralj Petar Prvi” u Ulici Maršala Birjuzova br.43 (oko 150 metara od garaže Obilićev venac). Cena mesečne članarine je 4.000 rsd (popust za drugo dete iz iste porodice je 1.000 rsd.). Pozovite nas i zakažite BESPLATAN probni čas. Vidimo se!!!

 

Kontakt telefoni:

060/654 8080 trener Dušan

060/490 9690 trener Đorđe

 

Škola plivanja OŠ Kralj Petar Prvi